Villa Kiralama Sözleşmesi

 

 

1 - SÖZLEŞMENİN TARAFLARI

KİRAYA VEREN (TATİLİM SENSİN TUR SEY KİRALAMA TUR. VE TİC. A.Ş.)

Firma Adı: Tatilim Sensin Tur Seyahat Kiralama Tur. Ve Tic. A.Ş.

Firma Adresi: Armutalan Mah. Belediye Cad. No: 8 Marmaris / MUĞLA

Telefon Numarası: 0 850 308 38 73

Marmaris Vergi Dairesi: 831 094 84 42

 

KİRACI (MÜŞTERİ)

Adı Soyadı:

Adres:

T.C. Kimlik Numarası:

Telefon Numarası:

E-posta Adresi:

 

Bu sözleşmeyi VİLLA rezervasyon yapan (müşteri) ile villayı konaklamaya aracılık eden TATİLİM SENSİN TUR SEY. KİRALAMA TUR. VE TİC. A.Ş. (kiraya veren) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri taraflar tarafından önceden belirlenen belirli bir süre için VİLLA’YI konaklama için kiralama amacıyla yapılmıştır.

Tatilimsensin.com web sitesinde belirtilen villalarımızdan herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya e-posta ile rezervasyon yaptıran kiracı ve beraberindekiler aşağıdaki şartları kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki belirtilen şartların herhangi birine aykırı davranış halinde, TATİLİM SENSİN kiralama işlemini tek taraflı olarak iptal etme, kiracının villayı terk etmesini isteme, alınan depozito kira bedelini iade etmeme ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir.

 2- TANIMLAR

2.1. www.tatilimsensin.com Tatilim Sensin‘in  web sitesi tanıtım ve satış kanalı/adresidir.

2.2. Sistem yönetim ekranı/Panel/www.tatilimsensin.com/acenta Tatilim Sensin’in satış için villa/villalara vermiş olduğu tüm bilgilerin girilip yönetileceği kontrol paneli sistemidir.

3- KİRALAMA KOŞULLARI

3.1. KİRALAMA İŞLEMİ

3.1.1. Kiraya veren, yukarıda belirtilen villa adresinde belirtilen tarihler arasında, tarif edilen ücret karşılığında kiracıya villayı kiralar.

3.2. ÖDEME KOŞULLARI

3.2.1. Kiracı belirtilen tarihler arasında kira bedelini ödemeyi kabul eder.

 

3.3. REZERVASYON VE ÖDEME

3.3.1. Tarafımızdan kiralaması yapılan villalarımıza web sitemizde bulunan rezervasyon formu, telefon yoluyla veya mail yoluyla ön rezervasyon yapılabilmektedir. TATİLİM SENSİN, kiralamak istediğiniz tarihlerinizi belirtip, sizden gerekli bilgilerinizi alarak kiralama işleminizi yapar. TATİLİM SENSİN, kiralama işlemini yaptıktan sonra villa için ödenecek ücretin %40’ını depozito ödemesi olarak almaktadır. Kiracı, villanın geri kalan ücretini villaya/yata geldiğinde öder.

3.4. VİLLA KURALLARI  

3.4.1. Kiracı, villa içindeki kurallara uymalıdır. Bu kurallar villa sahibi tarafından belirtilmiş, örneğin, sigara içme, evcil hayvan kabul etme, gürültü yapma gibi konular olabilmektedir.

3.5. TEMİNAT (DEPOZİTO)

3.5.1. Kiracı, villa kullanımı sırasında meydana gelebilecek hasarları karşılamak için villa sahibi tarafından belirtilmişse bir teminat (depozito) ödemeyi kabul eder.

3.6. CHECK-IN VE CHECK-OUT: 

3.6.1. Kiracı, villa sahibi tarafından belirtilmişse giriş ve çıkış saatlerine uymalıdır. Erken giriş veya geç çıkış talepleri villa sahibi tarafından onaylanmalıdır.

3.7. SORUMLULUKLAR

3.7.1. Kiracı, villa kiralama süresi boyunca villa ve eşyalarına zarar vermemeyi kabul eder.

3.8. İHTİLAF ÇÖZÜMÜ

3.8.1. Herhangi bir anlaşmazlık durumunda, taraflar ihtilafı çözmek için iyi niyetle çalışacak ve gerekirse arabuluculuk veya yargı yoluyla çözüme ulaşacaklardır.

3.9. MÜCBİR SEBEPLER

3.9.1. Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda TATİLİM SENSİN, hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı feshedebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, terör faaliyetleri, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar TATİLİM SENSİN tarafından engellenmesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üst yapı ve alt yapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

3.10. GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI

3.10.1.  Tatilim Sensin, işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi’nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirket veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. Tatilim Sensin, hiçbir zaman müşterilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslarla paylaşmamaktadır.

Tatilim Sensin, kişisel bilgileri gizli tutmayı, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye paylaşılmasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. Tatilim Sensin’in gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, www.tatilimsensin.com sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, Tatilim Sensin’in herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır.

Tatilim Sensin, www.tatilimsensin.com sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. Tatilim Sensin, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır.

3.11. SON HÜKÜMLER

3.11.1. Bu sözleşme taraflar arasında yapılır ve sözleşmenin hükümleri bu maddeler ile sınırlıdır.

3.11.2. Taraflar, bu sözleşmeyi kabul etmek ve bu şartlara uymakla yükümlüdürler.